Přeskočit na obsah

ANNA MUCHOVÁ varhany/cembalo/hamonium

Anna Muchová je talentovaná hudebnice se specializací na varhany, cembalo a harmonium. Absolvovala Univerzitu v Hradci Králové, kde studovala hru na varhany a sbormistrovství chrámové hudby pod vedením doc. Dr. Františka Vaníčka, Ph.D. Následně pokračovala ve studiu na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci, kde se zaměřovala na hru na varhany a cembalo. Rozšířila si své hudební dovednosti také na mezinárodních mistrovských interpretačních kurzech na Akademii múzických umění ve Wroclawi (Polsko) pod vedením Dr. Piotra Rojka.

Od roku 2012 se Anna Muchová intenzivně věnuje studiu a interpretaci varhanních skladeb pro čtyři ruce společně se svým manželem, varhaníkem Ondřejem Muchou. Založili varhanní duo a pravidelně vystupují na koncertech nejen v České republice, ale také v zahraničí, například na Slovensku, v Polsku, Rakousku a Španělsku. Účastní se také mezinárodních varhanních festivalů, kde prezentují svůj umělecký talent.

Kromě koncertní činnosti se Anna Muchová věnuje také pedagogické činnosti od roku 2015. V současné době působí na Základní umělecké škole v Uherském Hradišti, kde vyučuje hru na klavír a předává své znalosti a vášeň pro hudbu dalším generacím hudebníků.

Facebook
YouTube